Nové logo školy, navrhnuté k 25.výročiu založenia školy

Zdravý život bez drogy

Dňa 9.4.2008 sa druháci našej ZŠ zúčastnili zaujímavej akcie v neziskovej organizácii FILIA. Táto sa zaoberá právnym poradenstvom pre sociálne znevýhodnených občanov, uskutočňuje kurzy a prednášky týkajúce sa oblasti drogovej prevencie.

Niekto by čakal, že téma „zdravého života bez drogy“ je pre našich druháčikov neznáma alebo nezaujímavá. Čo by už len oni k tomu mohli povedať...., no opak bol pravdou. Boli nadšení z návštevy „protidrogovej organizácie“ (ako ju oni nazývali ). Síce nevieme, čo si presne pod tým predstavovali, no hlavne, že chceli.

V úvodnom rozhovore sme si ujasnili, že človek je tvor rozumný, takže by mal vedieť čo je a čo nie je pre jeho telo dobré. Potom sa už rozbehla diskusia, ktorej zaujímavým bodom bolo anonymné vyjadrenie detských myšlienok na papier písomnou formou. Deti ich pripli na tabuľu a každý sa mohol k tomu vyjadriť. Pozoruhodné bolo vnímanie „drogy“ detskými očami. Predsa len deti vnímajú všetko a dôkladne, hlavne veci zlé.

Po takomto vyčerpávajúcom výkone detských hlavičiek prišli na rad stolný futbal a biliard, pri ktorých sa poriadne odreagovali.

Dúfame a veríme, že im ich názory a poznatky získané vo FILII ostanú až do dospelosti a snáď nimi „nakazia“ aj niektorých dospelých vo svojom okolí....

Triedne učiteľky 2.a a  2.b Mgr. Katka Fotulová a Mgr. Sofia Boritášová

Zdravý život bez drogy