Toto Logo používame od založenia školy

Vítame Vás na stránke žiackych projektov, ktoré

sú venované Dňu Zeme

Deň Zeme

V rámci dňa Zeme prebiehali v apríli na škole aktivity zamerané na ochranu človeka a prírody.

Jednou z nich bol aj „seminár“, na ktorom žiaci deviateho ročníka vyjadrili svoj postoj ku globálnym problémom, ktoré ohrozujú našu zem. Vytvorili a odprezentovali svoje práce na tému alternatívne zdroje energie, palivá, skleníkový efekt, ozónová diera, čím si prehĺbili vedomosti z chémie, fyziky a prírodopisu.

Výber z prezentácií:

• Palivá a ich vplyv                              Zuzana Kandríkova, Alexandra Pancuráková

• Zdroje energie                                     Miroslav Dvorák

• Palivá                                                    Michaela Rašková, Martina Kašelová

• Globálne oteplovanie                       Zuzana Kandríková, Alexandra Pancuráková

• Globálne problémy ľudstva

• Ozónová diera                                    Miroslav Dvorák, Viktor Mihók,

Adam Šafařík

• Palivá okolo nás                                Matúš Mihely

Dvaja žiaci – Matúš Mihely a Miroslav Dvorák sa pod  vedením Mgr. Hricovej zapojili do medzinárodného projektu Young Energy, zameraného na využitie alternatívnych zdrojov enegie.

• Životné prostredie.                               Matúš Mihely

• Slnečná energia                                   Miroslav Dvorák