Vítame Vás na našej stránke!

 

T

Nové logo školy, navrhnuté k 25.výročiu založenia školy

 

Akadémia 2012

Akadémia bude 28.6.2012. Týmto rozhodnutím sa na hlavy p.uč. Novákovej a p.uč. Serenčovej, ktoré tento školský rok všetko zorganizovali,  privalilo zopár chvíľ stresu, niekoľko sklamaní a veľa práce, aby nakoniec všetko prekryla radosť z nádherného vystúpenia našich žiakov. Tento rok vyšli najavo tieto skutočnosti:

-      v našej škole máme veľmi šikovné tanečníčky z 1. až 4. ročníka, ktoré pod vedením p.vych. Vozárovej a G. Vozára nacvičia čokoľvek

-      talent na ľudové nárečie a komiku v Táni, Saške a Aničke objavila p. uč. Šoltésová

-      Alžbetka z II.A a Sofia z V.B sú skvelé sólové tanečnice

-      speváčky ľudových piesní pod vedením p.uč. Serenčovej spievajú prekrásne

-      z celej V.A sa pod vedením režisérky, p.uč. Novákovej, stal úspešný divadelný súbor

-      v škole sa objavila tanečná skupina  Baby Stars z III. odd. ŠKD pod vedením p. vych. Ivaničovej

-      v VIII.B si Paľko, Janka, Viki, Kaja a Daniela zriadili zábavnú reklamnú agentúru

-      v VIII.A začal pôsobiť módny dom Dolče and Banana (Lia, Paťa, Danka, Erika) s modelkami Ričim, Olinkou a najmä dokonalou Pólou

-      Veronika zo VII.A a Ferko z VIII.B sú úžasní moderátori

-      Jurko z VIII.B a Dominik z VIII.A naozaj rozumejú hudbe.

V predstavení pre rodičov, ktoré bolo natrieskané, vystúpili aj zástupcovia z Pauzičky -  malé mažoretky pod vedením p. Timkovej, roztlieskávačky, ktoré viedla sl. Štabriová. Na záver nás nadchli tanečníci akrobatického rock and rollu z Brilantu Košice, ktorých viedol G. Vozár. Už teraz sa tešíme na Akadémiu 2013.

 

Piataci a FOOD ART

Moderné trendy dorazili aj do našej školy. Piataci si pod vedením p.uč. Novákovej na hodinách výtvarnej výchovy našli cestu k „food artu“. Že ste o ňom nikdy nepočuli? Nevadí. Aj s minimálnymi znalosťami angličtiny určite viete, že food znamená jedlo a art umenie. A presne o tom to je. Vyberiete si nejakú potravinu, ktorá je fotogenická a nafotíte ju. Odmenou vám budú veselé fotky. Ale len vtedy, ak to zvládnete aspoň tak dobre ako naši piataci. Ich hrdinami sa na fotkách stali keksík a redkvička.

 

 

Hodnotenie tried

 

 

Celý rok prebiehala súťaž o najkrajšiu triedu našej školy. O hodnotenie sa starali na I. stupni p.uč. Gordiaková a na II.st.p.uč. Nováková. Každý mesiac sa bodovala kvetinová výzdoba, nástenky, poriadok v triede a úprava skriniek (a že sa tam v niektorých triedach našli všelijaké čudné veci). Záverečný úspech a úžasné čokoládové torty si vychutnali žiaci z III.B a z V.A. Blahoželáme.

 

 

 

Výlet do Gombaseckej jaskyne

 

Dňa 27.6.2012 sa žiaci z krúžkov BURATINO pri ZŠ Drábova 3 pod vedením pani učiteliek Bandovej a Gordiakovej zúčastnili výletu do Gombaseckej jaskyne. Po peknej prehliadke si oddýchli a zahrali sa na lúke pred jaskyňou a detskom ihrisku v Šaci. Výlet sa všetkým páčil a poniektorých aj dosť unavil a tak si v autobuse trochu zdriemli. 

                                               Mgr. Ľ. Bandová

 

BARDEJOVSKÉ KÚPELE - MÚZEUM ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY - BARDEJOV

                                  VÝLET - 8. 6. 2012

 

Radi poznávame krásy Slovenska a kultúrne tradície nášho národa, preto sme sa rozhodli navštíviť skanzen v Bardejovských kúpeľoch. Spojili sme školskú akciu i krúžkovú činnosť Buratino a s vybranými žiakmi sme uskutočnili výlet, ktorý sa nám vydaril. Pekné a príjemné chvíle dlho ostanú v našich spomienkach.

 

Autor foto: Mgr. J. Kolibárová

 

 

DOPRAVNÁ VÝCHOVA

 

7. 6. 2012 žiaci štvrtého ročníka pod vedením polície si osvojovali predpisy chodcu a cyklistu a praktickú jazdu na bicykli. Za odmenu dostali PREUKAZ CYKLISTU A CHODCA, taktiež aj peknú dopravnú hru.
 

Deň detí 01.06.2012

 

Žiaci III. B triedy oslávili svoj sviatok rôznymi aktivitami a súťažami v triede. Rozdelili sa do štyroch družstiev a tak súťažili medzi sebou a zbierali body pre svoje družstvo. V športovej súťaži hod na cieľ si vyskúšali, že nie je jednoduché hodiť loptičku do pripravenej nádoby. Vo vedomostnej súťaži si preskúšali vedomosti z vlastivedy a prírodovedy. Výtvarné schopnosti si mohli overiť v spoločne vytváranej kresbe postavy. Na záver sa potešili a pohrali z malých darčekov.

                                                      Triedna učiteľka Mgr. Ľ. Bandová

 

 

BESEDA SO SPISOVATEĽOM ROMANOM BRATOM

Dňa 29.5.2012 sme sa vybrali do knižnice na besedu so spisovateľom. Tejto udalosti  predchádzalo prečítanie jeho dvoch kníh: „Škola za rohom alebo nezbedy školáka Šuška, Aj kone sa hrajú.“ Veľmi nás zaujali, pretože boli o deťoch ako sme my a zvieratkách, ktoré máme rady. Pripravili sme si zaujímavé otázky a vybrali sa na besedu. Privítal nás milý a usmievavý pán, ktorý pútavo rozprával o svojich knižkách. Dozvedeli  sme sa čo to aj z jeho života. Pretože sme deti zvedavé, položili sme mu otázky, na ktoré trpezlivo odpovedal. Besedu oživilo zhliadnutie jedného z večerníčkov z knihy „Tvrdohlavý baran“, ktorú sme si v závere mohli zakúpiť  aj s venovaním. Nakoniec nás obdaril malými pozornosťami. Z besedy sme odchádzali spokojní, plní dojmov z príjemne stráveného popoludnia. 

 

Spracovala: vychovávateľka Jana Ivaničová, deti III. oddelenia

 

Škola v prírode na Palcmanská Maša

Pozrite si prezentáciu z nášho pobytu

 

Škola v prírode na Zemplínskej Šírave

 

Pre žiakov 7.a, 8.a a 8.b zorganizovala p.u. Serenčová Školu  v prírode na Zemplínskej Šírave v stredisku Kamenec. 

Hoci plánovanie kúpanie v Šírave sa nekonalo, žiaci mali zabezpečený zaujímavý program.

Vyšli k Vinianskemu jazeru, v ktorom sa niektorí otužilci aj okúpali, našli Viniansky hrad, vrchol Sendel, navštívili Zemplínske prírodovedné múzeum. Veľa športovali, hrali ping –pong a dokonca posilňovali.

Ako sa mali, môžete usúdiť z našej galérie.

Škola v prírode v Tatranskej Lomnici v hoteli u Medveďa

 

Žiaci III. ročníka sa pod vedením pani učiteliek Mgr. Ľ. Bandovej, Mgr. M. Gordiakovej a G. Vozárovej v dňoch 21.05. – 25. 05. 2012 zúčastnili ŠvP v Tatrách. Školské lavice vymenili za tatranskú prírodu, v ktorej obdivovali a spoznávali jej krásy a dýchali čerstvý vzduch. Že sa im tam páčilo, každý deň mali zaujímavý program a užili si dostatok zábavy svedčia aj fotografie, ktoré si môžete pozrieť v galérii.

                                                

                                                                             Vedúca ŠvP: Mgr. Ľubica Bandová

 

 

Kreslenie na asfalt

 

4.5. sme boli súčasťou veľkolepej košickej akcie. Kreslili sme na asfalt v centre Košíc. Bolo nás 19. Na fotkách nájdete zástupcov z V.B, VI.A, VIII.A a VIII.B. Nezmokli sme a bolo nám fajn.

I zmrzlina sa nám ušla a organizátor nás obťažoval nielen diplomami, ale aj nápojmi z McDonald´s.

 

NÁVŠTEVA VYSUNUTEJ EXPOZÍCIE SLOVENSKÉHO TECHNICKÉHO MÚZEA - NKP SOLIVAR

 

28. 4. 2012 žiaci našej školy -  v spolupráci so Súkromným školským strediskom záujmovej činnosti Buratino - navštívili TECHNICKÉ MÚZEUM - vysunuté expozície NKP SOLIVAR. Kto nebol s nami - môže ľutovať. Krásy našej národnej  kultúrnej pamiatky môžete obdivovať aspoň na foto, ktoré sme urobili pre Vás.

Autor foto : Mgr. Jaroslava Kolibárová

 

Deň narcisov

 

Na 13.4 2012 vyhlásila Liga proti rakovine verejnoprospešnú zbierku „Deň narcisov“.

Po druhýkrát sa do tejto akcie zapojila aj naša škola. Žiaci z II.A s pani učiteľkou Lexmanovu vyzbierali od žiakov a verejnosti na sídlisku KVP príspevok 139,38€.

 

V.A v galérii

Na triednickú hodinu pôjdeme do galérie,“ povedala p.uč. Nováková v jedno februárové ráno svojim piatakom. „Konečne budeme nakupovať,“ ozvalo sa nadšene pár hlasov. Nadšenie neopadlo, ani keď sa zistilo, že pôjdeme do umeleckej galérie, kde si nielen pozrieme výstavu, ale sa zúčastníme aj tvorivých dielní. A tak sme poobede vyrazili za umením. Najprv nám sympatické kurátorky predstavili super výtvarné diela z výstavy PAPIER KOLE, kde sme mohli spoznať českých a slovenských umelcov, ktorí sa venujú tvorbe koláží. Prekvapili sme ich svojimi znalosťami, lebo o koláži sme už čo to vedeli. A aby nezostalo len pri pozeraní, hneď v galérii medzi obrazmi sme si aj vyskúšali, čo dokážeme. Vytvárali sme roláže, teda spájanie dvoch obrazov do jedného ich strihaním na centimetrové pásiky a striedavým lepením pásikov do obrazu. Pani kurátorky z nás boli nadšené, páčili sme sa aj pánu fotografovi, ktorý nás fotil ostošesť. A naše veľdiela sme si mohli zobrať so sebou, takže si ich môžete pozrieť na výstavke na prízemí.

 

Mesiac knihy

 

Pri príležitosti mesiaca kníh navštívili žiaci III.A triedy MŠ na Dénešovej ulici.

Tretiaci čítali menším kamarátom zo škôlky rozprávku. Deťom sa to páčilo a chcú rozprávky aj inokedy.

          Mgr. Mária Gordiaková

 

Lyžiarsky výcvik

 

5. - 9.3. sa siedmaci a ôsmaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku na Strednici. Ubytovaní boli v hoteli Magura v Monkovej doline neďaleko rázovitej dediny Ždiar.

Ani zľadovatený terén im neodobral chuť a radosť z lyžovania. Všetci usilovne trénovali a vykresľovali na svahu nádherné oblúčiky.

A keďže všetko skončilo bez úrazov, spokojná bola aj pani zdravotníčka a inštruktorky výcviku.

 

 

PREDNÁŠKA SPOJENÁ S PREMIETANÍM FILMU - OBCHODOVANIE S ĽUĎMI

 

23. 2. 2012  žiaci deviateho ročníka absolvovali veľmi peknú a poučnú  prednášku spojenú s projekciou filmov o novodobom otroctve - obchodovaní s ľuďmi.

Prednášku pripravila sr.Magdaléna Ciutti, uršulínka, ktorá je sociálna pracovníčka a bola vyškolená Ministerstvom vnútra, Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Pracuje s narkomanmi, väzňami a robí street work s prostitútkami. Zaoberá sa prevenciou obchodovania s ľuďmi.

Myslíme si - nám sa nič nemôže stať- buďme však opatrní... V reálnom živote môžu na nás všetkých číhať i mnohé nepríjemné veci.  Informovanosťou a svojou múdrosťou im môžeme predchádzať.

 

 

 

VALENTÍN

 

Deň svätého Valentína sme si pripomenuli 14. 2. 2012.

Každý žiak mohol osloviť svojou valentínkou spolužiakov, kamarátov z iných tried, alebo aj zamestnancov školy. Členovia žiackeho parlamentu valentínsku poštu roztriedili a postarali sa o doručenie adresátovi. Milé slovo vždy každého poteší.

 

ĽUDIA V NAŠEJ ŠKOLE ŤA MAJÚ RADI !

 

 

 

ŠALIANSKY MAŤKO

 

Dňa 22. 12. 2011 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko, do ktorého postúpilo 31 súťažiacich. Súťažili v troch kategóriách. Víťazi v jednotlivých kategóriach:

 

 

I. kategória

 

 

II. kategória

 

 

III. kategória

 

   I. Katarína

Janošková, III. B

 

 

I. Tatiana

   Tóthová  V. B

 

I. Veronika

   Schürgerová, VII. A

 

 II. Tamara

     Kollárová, II. A

 

 

II. Petra

    Štubendeková, IV. A

 

 

II. Martin Bradáč, VI. A

 

III. Matúš Nemec, III. A

 

 

III. Diana Haová, V. B

 

III. Katarína

     Gobóová, VI. A

 

 

Obvodné kolo sa uskutočnilo dňa 13.1.2012 v CVČ Domino na Popradskej ulici.

Našu školu reprezentovali: Katarína Janošková,

                                               Táňa Tóthová, vá,

                                               Veronika Schürgerová.

Veľkým úspechom bolo umiestnenie žiačky Kataríny Janoškovej, ktorá v I. kategórii získala II. miesto.

 

Víťazom srdečne blahoželáme!

 

 

 

 

 Hľadá sa Dráčik Drábik

Aj keď si niektorí žiaci myslia, že v našej škole sa už nedá nič nové objaviť, naši budúci prváčikovia, teraz ešte škôlkari, dokázali opak.  Počas dvoch sobôt, 17.12. 2011 a 16.1.2012, tu hľadali, našli a nakoniec aj vyslobodili dráčika Drábika. Predškoláci sa odvážne (a bez rodičov!) pustili do plnenia zaujímavých  a zábavných úloh, pri ktorých sebe i nám dokázali, že sú na školu veľmi dobre pripravení. Darilo sa najmä Emke, ktorá za splnené úlohy získala najviac obrázkových Snehulienok a stala sa novou majiteľkou dráčika Drábika. Nikto neodchádzal zo školy smutný, lebo na konci nás ešte čakala tombola a malému darčeku sa potešil každý. Akciu pripravili a na jej úspešnom priebehu sa podieľali p. uč. Mgr. V. Burianková, Mgr. S. Lexmanová, Mgr. J. Nováková, Mgr. Ľ. Sukubová a Mgr. P. Vámos. A aby všetko bolo tak ako má byť, na to dohliadali p. riaditeľka Mgr. Ľ. Bričová a p. zástupkyňa Mgr. O. Hladtová.

                          

 

Čítame škôlkarom

 

        V tomto školskom roku sme pre našich budúcich prvákov pripravili malý projekt Čítame škôlkarom. Nápad vznikol preto, že naši mladší žiaci, napr. aj piataci majú často 5-6 ročných súrodencov a tí radi počúvajú rozprávkové príbehy. Tak sme sa do MŠ Dénešova a MŠ Za priekopou za tzv. „veľkáčmi“ vybrali s rozprávkovými knižkami a rôznymi zaujímavými príbehmi. Veríme, že v tomto čítaní budeme pokračovať aj v novom roku. A ako to dopadlo?

           Foto v galérii je odpoveďou.

 

 

Vianočné posedenie

 

Čaro Vianoc, ich prekrásnu a príjemnú atmosféru si pripomenuli žiaci

zo ZÚ Kreatívny krúžok na ZŠ Drábova 3 na vianočnom posedení dňa 21.12.2011, ktoré pripravili spolu s vedúcou krúžku Mgr. Ľubicou

Bandovou. Spríjemnili si ho krátkym kultúrnym programom, ktorý si sami pripravili a občerstvili sa dobrotami od svojich mám.

                                                        

 Vedúca krúžku: Mgr. Ľubica Bandová

Predvianočné popoludnie

 

Po dohode s pani vychovávateľkou sme sa rozhodli pripraviť si predvianočné zábavné popoludnie. Veľký deň nastal 19.12.2011.Pripravili sme si malé darčeky pre svojho kamaráta, doniesli výborné občerstvenie, pripravili rôzne zábavné súťaže a zábava sa mohla začať. Pri rozbaľovaní darčekov sa nám rozžiarili očká očakávaním. Keď sme sa dostatočne potešili darčekmi, začali súťaže, pri ktorých sme sa poriadne nasmiali. Keď sme videli ako naši kamaráti hľadajú svoje topánky, samozrejme so zaviazanými očami, snažia sa dostať cukrík na nitke do pusy a iné súťaže, išli sme sa popukať od smiechu. Po súťažiach sme poriadne vyhladli a vysmädli a tak sme sa museli posilniť. Disco, to bol zlatý klinec tohto popoludnia. Ešte i pán učiteľ  si s nami prišiel zatancovať kačací tanec. Domov sme odchádzali spotení ale veselí a spokojní.    

 

Spracovala vychovávateľka Jana Ivaničová a deti II. Oddelenia.

 

 

Exkurzia v KOSITE

 

Dňa 21.11.2011 žiaci III. ročníka navštívili spaľovňu odpadu KOSIT v Kokšov Bakši. Sprievodkyňa žiakom ukázala areál spaľovne a stručne informovala

o tom, čo videli. Potom sa sústredili do environučebne, kde sa mohli zahrať a zasúťažiť si. Exkurzia bola pre žiakov zaujímavá a poučná a odniesli cenné informácie, ktoré určite využijú pri triedení odpadu v domácnostiach.

                                                              

Triedna učit. Mgr. Ľ. Bandová

 

 

Piataci na Vianočných trhoch

 

V piatok 16.12.2011 popoludní strávila V.A trieda na Vianočných trhoch v meste. Konečne nepršalo, a tak sme si mohli popozerať, čo nám vianočné stánky ponúkajú tento rok. Azda preto, že je kríza, sa nám zdalo, že tradičných výrobkov ja pomenej, ale piatakom to nevadilo. Nakupovali jedna radosť. Anjeli, náušnice, jedlo, ale najmä balóny s héliom. Tie ich zabavili aspoň na polhodinu a piataci zase zabávali triednu i okoloidúcich zmenenými hlasmi. Keď sa im už točili hlavy a začínalo byť chladno, akcia Vianočné trhy sa presunula do cukrárne, kde sme sa hneď zahriali, dobre najedli a ohrozili pár ľudí sfukujúcim balónom. Našťastie nikomu nespadol do jedla, a tak sme nemuseli z cukrárne utekať. Cestou na autobus sme ešte urobili pár fotiek a so zotmením sme dorazili na KVP, kde sa naše cesty rozišli. Ale nie na dlho, veď už onedlho nás v našej triede čaká rozdávanie darčekov, ktoré sme si navzájom pripravili.

 

Vianočná Burza

 

Anjeli, vločky a hviezdy vo vstupnej hale školy, stoly s vianočnou výzdobou a p. uč. Nováková ponáhľajúca sa hore a dole schodmi, to bol 15.12.2011 neklamný znak, že sa čoskoro začne tradičná školská akcia - Vianočná burza. Už pred obedom sa pripravené stoly prehýbali pod prekrásnymi vianočnými výrobkami žiakov, učiteľov i našich tradičných prispievateľov. Prví nedočkavci chceli hneď kupovať, aby sa im ušlo to, čo si vyhliadli. Ale najprv si museli počkať na tohtoročné predavačky, rozosmiate dievčatá z VIII.A, ktoré sa na ponúkanie výrobkov vhodne obliekli a zároveň si nabrúsili jazýčky, aby ani jeden okoloidúci neodišiel bez nákupu. Erika, Kika, Lenka, Liana a Paťka a na záver ešte Kaja z VIII.B zvládli svoju úlohu dokonale, dokonca si pri predaji precvičili aj angličtinu. Predávanie nám okrem dievčat skrášlil aj spevácky zbor s p. uč. Serenčovou, ktorý, na radosť všetkých prítomných,  zaspieval krásne vianočné piesne. O pol piatej bolo všetko vypredané, svetlá zhasli a tohtoročná vianočná burza sa skončila. Ďakujem tým, ktorí neľutovali čas a námahu a  pripravili krásne výrobky, dievčatám, ktoré predávali, tetám upratovačkám, ktoré nám veľmi pomohli a najmä deťom, rodičom a starým rodičom, ktorí si prišli niečo kúpiť, lebo bez nich by táto akcia nemala zmysel. Dúfam, že sa takto zase o rok stretneme.

J. Nováková

 

Vianoce v klube dôchodcov

 

            Vo štvrtok 15.12. 2011 skupina detí z našej školy navštívila Klub dôchodcov na KVP.Pod vedením sr. D. Somorovej a pani učiteľky M.Serenčovej pripravili pre starčekov a starenky pásmo krásneho slova  a hudby. Sestra Somorová tiež nacvičila divadielko s vianočnou tematikou.

            Podarilo sa nám takto spríjemniť jedno predvianočné odpoludnie pre tých, ktorí sú často opustení. Odmenou nám bol potlesk a dojemné slová vďaky.

 

 

Návšteva entografického múzea HUMNO

 

Žiaci z Kreatívnych krúžkov I a II zo ZŠ Drábova navštívili etnografické múzeum HUMNO na sídlisku KVP. Majiteľ múzea pán Barla im urobil peknú prehliadku múzea a porozprával odkiaľ pochádzajú všetky veci a načo ich niekedy v minulosti ľudia  

používali. Žiakom sa v múzeu veľmi páčilo.

                                      Ved. krúžku: Mgr Ľ. Bandová, Mgr. M. Gordiaková

 

 

HALLOWEEN PARTY

 

Žiaci z Kreatívneho krúžku zo ZŠ Drábova 3 sa zúčastnili HALLOWEEN PARTY , ktorú organizovala mestská časť sídliska KVP dňa 26.10.2011. Žiakom sa tu veľmi páčilo, zapojili sa do rôznych súťaží, zúčastnili sa kultúrneho programu, maľovania na tvár, výborne sa zabavili. Šťastní a spokojní odchádzali domov a niesli si aj odmenu za najkrajšie vyrezávanú tekvicu.

                                                  Vedúca krúžku: Mgr. Ľ. Bandová

 

 

SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIEHO ŠARKANA:
Pretože sme deti tvorivé a rady vyrábame netradičné veci, zapojili sme sa aj do tejto súťaže. Pani vychovávateľka nám navrhla z čoho môžeme šarkanov vyrobiť a tak sme sa pustili do práce. Doniesli sme rôzny prírodný materiál a začali tvoriť. Robili sme i v skupinkách a preto vznikli rôzne hádky a rozpory, no výsledok bol úžasný. Veď sme vyhrali všetky tri najvyššie ocenenia. Mali sme dobrý pocit z vykonanej práce i z výhry.

1.miesto: Aďka Prchalová, Nicole Mártonová, Lea Grbičová, Sára Škvareková, Linda Némethová
2.miesto: Anička Krempaská, Tamarka Kollárová, Alžbetka Konečná, Zuzka Morochovičová
3.miesto: Samko Kundrát, Peťko Repčík

Deti III. oddelenia.

 

 

Ďeň zdravej výživy

V rámci " Dňa zdravej výživy" sme si užili celý týždeň.Vytvorili sme si vlastné jedálničky, zasúťažili sme si v jabľčkovom tanci i papkaní jabľčok na čas.
  Bola to úžasná zábava. Týždeň vyvrcholil vlastnoručnou výrobou ovocných a zeleninových šalátov, ktoré nám veľmi chutili.
                                                                                                                                                                       DETI  III.ODDELENIA 

 

NOC V ŠKOLE

 

Žiacky parlament zorganizoval akciu Noc v škole, ktorá sa začala v piatok 4. 10. 2011 o 18. hodine a skončila v sobotu ráno o 8. hodine. Párty roztočilo 17 žiakov. Dievčatá pripravovali občerstvenie a čajík. Chlapci vyrezávali tekvice, najmladší nafukovali balóniky. A večer plný hier, zábavy, hudby a tanca sa mohol začať. Kto už nemal chuť tancovať, mohol si pozrieť film. Čas ubiehal veľmi rýchlo. Všetci boli plní dojmov a z toho dôvodu, po uložení na spánok, sa nedarilo zaspať. Ráno sa už prejavila únava. Po zhodnotení celej akcie sa každý  pobral domov do svojej postieľky... Nočný život nie je ľahký... ale táto akcia na Drabke stála za to !!!

 

 

 

Mokré vysvedčenie

Školský rok sa ešte ani poriadne nerozbehol a žiaci III. B triedy z našej školy už dostali vysvedčenie. A nie hocijaké, ale mokré. V dňoch 12.9.2011 – 10.10.2011 sa zúčastnili plaveckého výcviku v ZŠ Trebišovská 10.
      Výcvik prebiehal podľa všetkých pravidiel a podľa plaveckej metodiky. Postarali sa o to pani učiteľka Karabinová a pán učiteľ Hermanovský. Oboznamovali sa s prostredím, vodou, učili sa splývanie, dýchanie, pohyby rúk a nôh, hry vo vode. Postupne sa učili a zdokonaľovali v plaveckých spôsoboch kraul a znak. Od prvého dňa bolo vidieť, že voda deťom nebude robiť problém. Každým dňom sa zlepšovali a zdokonaľovali. Chuť detí, teplá voda a príjemné prostredie boli zárukou, že sa naučia plávať. Niektoré slabšie, iné výborne. Tak je to aj v živote, nie všetci sme dokonalí. Dni prešli ako voda a bol tu posledný deň, záverečné preteky, v ktorých museli deti ukázať ako sa naučili plávať. 
Všetci to zvládli, naučili sa plávať alebo aspoň preplávali určitú dĺžku. Za svoje výkony dostali „Mokré vysvedčenie“ a sladkú odmenu. V rýchlostných pretekoch bola prvá Sárka Sekelová, druhý bol Kristián Hudák, tretia Zuzka Tekáčová. Víťazom blahoželáme!

 

Triedna učiteľka Mgr. Ľubica Bandová

 

 

Ochrana dravých vtákov

 10.10.2011 sme mali možnosť zúčastniť sa zaujímavej aktivity, ktorú usporiadala spoločnosť ZAYFERUS v areáli ZŠ Janigova. Táto spoločnosť sídliaca v Kuřime v Českej republike sa venuje ochrane a propagácii dravých vtákov.

Na ihrisku na nás čakali vzorne sa správajúce dravce, čakajúce na chvíľu, kedy sa nám môžu predstaviť. Ochranári nám predviedli ukážky malých a veľkých dravcov. Zaujímavým spôsobom nám priblížili hlavné rozdiely v stavbe tela, spôsobe letu a lovu jednotlivých dravcov.

Ich sila a schopnosť spolupracovať s ochranármi nám ukázala, koľko obetavosti a trpezlivosti si táto práca vyžaduje.

Žiaci II. stupňa

 

Vyzdobme kontajner

 

Naša škola odpovedala na výzvu firmy KOSIT a zapojila sa do súťaže „Vyzdobme kontajner“.

Na výzdobe kontajnerov pracovali žiaci ôsmeho ročníka pod vedením pani učiteľky Mgr. Márie Šafaříkovej. Ako sa im to podarilo, môžete si pozrieť v fotogalérii. My už len čakáme na výsledky súťaže.

 

 

Hodnotenie tried
Akadémia 2012
Piataci a FOOD ART
Rozlúčková slávnosť deviatakov
Výlet do Gombaseckej jaskyne
Výlet do Bardejovských kúpeľov
Dopravná výchova

Beseda so spisovateľom
Deň detí v III.B

ŠVP - Palcmanská Maša

Deň matiek

Škola v prírode na Zemplínskej Šírave
Štvorylka aj tento rok na Hlavnej

Maľovanie na asfalt
Návšteva vysunutej expozície Technického múzea NKP SOLIVAR

Deň otvorených dverí na Miestnom úrade
Deň narcisov
Čítame škôlkárom
Dinosaury v Galérii
Deň narcisov
V.A v galérii
Čítame škôlkárom
Lyžiarsky výcvik - Strednica 2012
Obchodovanie s ľuďmi
Hviezdoslavov Kubín
Karneval
Hľadá sa Dráčik
Šaliansky Maťko 2011-2012
Valentínska pošta

Čítanie v škôlke
Vianočné posedenie
Predvianočné popoludnie
Vianočná burza
Exkurzia v KOSITE
Piataci na Vianočných trhoch
Vianoce v Klube dôchodcov
;
Návšteva múzea HUMNO

HALLOWEEN PARTY
;

Minimaratón ZŠ Drábova 3

SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIEHO ŠARKANA
;

Noc v škole

Deň zdravej výživy

Plavci z III.B

Sokoliari na KVP

Maľovaný kontajner

 

Sme škola s 27 ročnou tradíciou.
nájdete nás na mape mesta Košice

 

 

 

 

Plagátik k zápisu prváčikov na našu školu!